29. 1. 2018

Business ples propojoval začínající podnikatele s investory

Business ples se již od počátku příprav netajil velkými ambicemi zapsat se do tradiční olomoucké plesové mapy. Nyní je již jasné, že se to povedlo, a dokonce více než výrazně.

Více než sedm set hostů si užilo Terezu Kerndlovou, Tonyu Graves, a především zábavnou moderátorskou dvojici Evu Decastelo a Jakuba Koháka. Vrcholem večera bylo jednoznačně vystoupení Vašo Patejdla. Při známých hitech Elánu praskal taneční parket ve švech.

Plesu se zúčastnilo množství regionálních autorit, známých osobností, představitelé Olomouckého kraje i města Olomouce. Nechyběli významní investoři a zástupci předních regionálních firem.

Filip Dřímalka, Tomáš Hülle, Josef Lébr, Robert Runták a mladí start-upisté. Nejen tato jména se účastnila unikátu, který v ČR nemá obdoby. Start-upový ostrůvek jako součást plesu s ambicí propojovat lidi a poskytnout platformu pro networking mnohé mile překvapil.

„Když je něco nového, vždy se člověk potkává se skepsí a nedůvěrou. Mám upřímnou radost, že také Start-up klub ukázal svou životaschopnost a našel si několik desítek posluchačů. Tento bod má do budoucna velký potenciál. Je moc fajn, když se nějakou netradiční myšlenku podaří uvést do života. I o tom jsou vlastně start-upy. Děkuji také odborným a obsahovým garantům Start-up klubu, agentuře CzechInvest, Vědeckotechnickému parku Univerzity Palackého a digitální agentuře ESMEDIA Interactive, za spolupráci,“ přibližuje k tématu Radim Kašpar, ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc.

Nápad na realizaci business plesu vznikl v hlavě ředitele OHK Olomouc Radima Kašpara. Ten hned na úvod přizval k realizaci Pavla Sedláčka z digitální agentury ESMEDIA interactive a nedlouho poté také Evenpro, progresivní olomouckou agenturu specializující se na pořádání eventů pod vedením Jany Přikrylové Lébrové. Tento trojlístek doplnila také Zuzana Zbořilová, šéfredaktorka časopisu OL4you.

„Již nyní mohu nesměle prozradit, že druhý ročník business plesu se uskuteční opět v olomouckém NH hotelu a to 25. ledna 2019. Máme rok na to, abychom do akce vtělili další naše plány a nápady, které jsme letos třeba úplně nestihli. Důležité je, že máme i příslib partnerů, takže budoucnost akce vypadá již nyní velmi slibně,“ uzavřel k plesu druhý z pořadatelů Pavel Sedláček.

Foto: Jan Andreáš