1. 12. 2017

Výstava poukazuje na problémy pracujících v rozvojových zemích

Pracovat 16 hodin, nebo jít spát s prázdným žaludkem? Dát výplatu za jídlo, nebo za pitnou vodu? Jsou rozhodnutí, před která by nikdo z nás neměl být postaven. Život a práci lidí v zemích globálního Jihu přibližuje výstava Moje volba. Ta je do konce roku ke zhlédnutí ve Vědeckotechnickém parku v Olomouci.

„Blíží se čas Vánoc a v předvánočním shonu často zapomínáme na příběh, který má každý náš nákup za sebou. Výstavou proto chceme poukázat na globální problémy a každodenní život jedinců, kteří to nemají zrovna lehké a jejichž osud ovlivňujeme i naším nákupním chováním,“ uvedl Jiří Herinek, ředitel Vědeckotechnického parku.

Výstavu vědeckotechnický park zapůjčil od Ekumenické akademie, která podporuje alternativní formy ekonomické demokracie jako je solidární ekonomika, fair trade, družstevnictví a zasazuje se o zachování demokratické správy veřejných statků (vzdělávání, zdravotnictví, důchodů atd.). Usiluje o dodržování lidských práv a řešení ekonomických, sociálních, genderových a etnických nerovností.