UP Business Camp 2018Konference o cestě k úspěšnému podnikání

Ročník 2019 se připravuje

Mapa

Videopozvánka

Rozsahem a kvalitou výjimečná akce v Olomouci

UP Business Camp 2018 je jednodenní konference pro začínající podnikatele a firmy. Její program je rozdělen do čtyř tematických bloků: Seber odvahu a nastartuj business, Podnikej hlavou, Dokaž, co umíš ve 2 minutách, Založ spin-off, co dokáže změnit svět. Kromě samotných přednášek jsou součástí konference rovněž diskuze, workshopy a networkingová setkání.

Přednášející

Blok I - Založ spin-off, co dokáže změnit světJak změnit svět pomocí spin-off firmy?

Vyvíjíš nebo máš nápad na zajímavou technologii na akademické půdě nebo je tvůj podnikatelský nápad založen na sociální myšlence? Plánuješ zakládat vlastní společnost a nevíš, jak na to? Konečně můžeš překonat svůj vlastní strach, protože máme ten nejlepší tým nejen z oboru Transfer Technology.

Blok II - Seber odvahu a nastartuj businessKdy jindy začít, když ne teď?

Začni podnikat, překonej počáteční neúspěchy a posuň se díky nim dál. Inspiruj se příběhy úspěšných. Uč se od zkušených, kteří začali od píky a kam to díky jejich odhodlání dotáhli.

Blok III. - Podnikání hlavouNápadem k reálnému businessu

Pokud se říká, že začátky jsou vždy nejtěžší, tak v podnikání to platí dvojnásob. Ačkoli je toto přísloví velice pravdivé, není důvod ztrácet naději a právě proto je tu soutěž, která je pořádána Univerzitou Palackého. Projekt Podnikavá hlava má za cíl podpořit mladé podnikatele v rozjezdu své firmy. V tomto bloku vám také představíme vítěze soutěže Podnikavá hlava 2018 a jeho vítězný nápad. Oficiální výsledky soutěže byly zveřejněny 31. 5. 2018 na webu podnikavahlava.cz

Blok IV. - Dokaž, co umíš ve 2 minutáchMáš nápad? Zapoj se!

Souboj startupů na univerzitní půdě o nejlepší pitch. Finalisté budou mít možnost prezentovat svůj startup před investory a hvězdnou porotou na Business plese v Olomouci 25. 1. 2019.

Milan Formánekredbull.com

Milan Formánek tvoří 12 let mediální business firmy Red Bull. Otestoval různé marketingové přístupy na více jak 200 projektech a pomohl přes 100 světovým sportovcům a umělcům. Věnuje se také konzultacím startupů i mezinárodních brandů, rozjel… » Číst víceMilan Formánek tvoří 12 let mediální business firmy Red Bull. Otestoval různé marketingové přístupy na více jak 200 projektech a pomohl přes 100 světovým sportovcům a umělcům. Věnuje se také konzultacím startupů i mezinárodních brandů, rozjel marketing úspěšné módní značce ODIVI (Forbes 30pod30). Namíchal tuto praxi s teorií 300+ obchodních audio knížek, navštívil 50 zemí a jako optimista s otevřenou myslí rád sdílí své zkušenosti.

René Mullerfaencyfries.cz

René je spoluzakladatelem sítě provozoven FÆNCY FRIES, které se specializují na výrobu hranolek z čerstvých brambor transparentním postupem přímo před zraky hostů. Vyrostl v Ostravě, vystudoval univerzitu v nizozemském Haagu, a momentálně se stará… » Číst víceRené je spoluzakladatelem sítě provozoven FÆNCY FRIES, které se specializují na výrobu hranolek z čerstvých brambor transparentním postupem přímo před zraky hostů. Vyrostl v Ostravě, vystudoval univerzitu v nizozemském Haagu, a momentálně se stará o dynamickou expanzi FÆNCY FRIES do dalších měst a okolních států.

Libor Hořenítoprecepty.cz

Libor Hoření je mladý podnikatel od doby, kdy v 17ti letech založil dnes největší internetovou kuchařku v ČR - toprecepty.cz, podle které vaří přes 2,5 milionu lidí za měsíc. Později založil několik dalších firem a dnes dává část svého zisku zpět do… » Číst víceLibor Hoření je mladý podnikatel od doby, kdy v 17ti letech založil dnes největší internetovou kuchařku v ČR - toprecepty.cz, podle které vaří přes 2,5 milionu lidí za měsíc. Později založil několik dalších firem a dnes dává část svého zisku zpět do společnosti formou Dobrokávy - pojízdné kavárny v Brně, kde se za kávu neplatí penězi, ale dobrým skutkem.

Alena je školitelkou prezentačních dovednosti a konferenciérkou. Školí TOP MANAGEMENT v mezinárodních korporacích po celé Evropě, a pak i nezávislé podnikatele a STARTUPY v umění komunikace a prezentace, aby byli schopni zaujmout svými myšlenkami,… » Číst víceAlena je školitelkou prezentačních dovednosti a konferenciérkou. Školí TOP MANAGEMENT v mezinárodních korporacích po celé Evropě, a pak i nezávislé podnikatele a STARTUPY v umění komunikace a prezentace, aby byli schopni zaujmout svými myšlenkami, přimět své publikum k akci a posílit svůj vliv.

Šimon Pelikánplavbyolomouc.cz

Šimon Pelikán stojí za projektem Plavby Olomouc, v rámci kterého organizuje vyhlídkové plavby na Ololodích Kordulce a Marii Terezii. Na vodní hladině organizuje i multižánrový festival Řeka má duši. Od roku 2016 brázdí též v olomouckých uličkách… » Číst víceŠimon Pelikán stojí za projektem Plavby Olomouc, v rámci kterého organizuje vyhlídkové plavby na Ololodích Kordulce a Marii Terezii. Na vodní hladině organizuje i multižánrový festival Řeka má duši. Od roku 2016 brázdí též v olomouckých uličkách jeho pivní bar Ološlap. Tento rok získal Pelikán od města Olomouc Cenu za Počin roku 2017.

Vlaďka Závrskátvujknihar.cz

Absolventka Univerzity Palackého, oboru sociologie a žurnalistika. Získala doktorát v oboru sociologie. Pracovala téměř deset let na akademické půdě a ve vzdělávání dospělých. Jako visiting professor působila na americké univerzitě a vrátila se zpět… » Číst víceAbsolventka Univerzity Palackého, oboru sociologie a žurnalistika. Získala doktorát v oboru sociologie. Pracovala téměř deset let na akademické půdě a ve vzdělávání dospělých. Jako visiting professor působila na americké univerzitě a vrátila se zpět s rozhodnutím začít podnikat. Začala pracovat pro startup z oblasti tech for good a o necelé dva roky později už věděla, že musí rozjet svůj vlastní. Tak vznikl startup Bookcrushes se svým pilotním chytrým zápisníkem knih - Knihářem.

David Spáčil60seconds.cz

Zakladatel videoflot.com, viralizer.cz a především 60seconds.cz, což je platforma pro produkci unikátních minutových videí za fixní cenu a s pevným termínem dodání. Vizionář, cestovatel a umělec. Od etologie velbloudů, přes počítačové hry a startupy… » Číst víceZakladatel videoflot.com, viralizer.cz a především 60seconds.cz, což je platforma pro produkci unikátních minutových videí za fixní cenu a s pevným termínem dodání. Vizionář, cestovatel a umělec. Od etologie velbloudů, přes počítačové hry a startupy, až po džungle, hory a pouště pěti kontinentů.

Jakub je absolventem Univerzity Palackého, konkrétně oboru aplikovaná fyzika. Pracuje jako vědecký pracovník Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů, kde má na starosti vývoj specifických laboratorních přístrojů a jejich inovace. Ve… » Číst víceJakub je absolventem Univerzity Palackého, konkrétně oboru aplikovaná fyzika. Pracuje jako vědecký pracovník Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů, kde má na starosti vývoj specifických laboratorních přístrojů a jejich inovace. Ve volném čase se mimo jiné věnuje i 3D tisku, který je jeho hobby. V nedávné době si ale začal všímat, jak velké množství plastového odpadu tak vzniká – ne každý výrobek se totiž podaří a tak často končí v koši. V souvislosti s 3D tiskem se také na celém světě produkují tisíce tun nového plastu, které tyto tiskárny spotřebovávají. Zaměřil se tedy na tuto problematiku a zjistil, že i takové obyčejné PET lahve se dají recyklovat a použít ve 3D tiskárnách. Ponořil se tedy do problematiky hlouběji a navrhl systém pro takovou recyklaci. Momentálně už se daří rozjíždět funkční prototypy a vše vypadá nadějně.

Martin Raditsch je generálním ředitelem německé společnosti Innovectis GmbH a vedoucí vědecký pracovník s 20-ti letou zkušeností v oblasti mezinárodního business developmentu, licencování a transferu technologií ve farmaceutickém, medicínském,… » Číst víceMartin Raditsch je generálním ředitelem německé společnosti Innovectis GmbH a vedoucí vědecký pracovník s 20-ti letou zkušeností v oblasti mezinárodního business developmentu, licencování a transferu technologií ve farmaceutickém, medicínském, biotechnologickém a vědním odvětví materiálů od průmyslu až po veřejný výzkumný sektor. Podělí se s námi o své bohaté zkušenosti s nastartováním podnikání napříč různými oblastmi a zakládáním spin-off společností.

Networking

Casting na Business ples 2019

Kdy:24. 11. 2018

Kde:Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci Tř. 17. listopadu 12

Casting na Business ples 2019 bude probíhat formou pitche, ve kterém soutěžící představí svůj nápad před zkušenou porotou, přičemž 3 nejlepší soutěžící postoupí na Business ples, kde budou soutěžit o velmi hodnotné ceny. Více info na www.businessples.cz/start-up-klub

Taste the World of Startup Business

Kdy:31. 10. 2018 10:00 - 13:00

Kde:Vault 42, Koželužská 945/31, 779 00 Olomouc

Znáš ten správný recept na zahraniční expanzi? Vyzkoušej s námi, jak chutná svět start-up byznysu v největších centrech jako je Silicon Valley, New York, Londýn a Singapur.
Více info na www.facebook.com/events/196679437900865/Chceš mít galaktický start-up?

Kdy:7. 11. 2018 18:00 - 19:30

Kde:UPoint, Dům U Černého psa, Horní nám. 12, Olomouc

Přednáška organizovaná ve spolupráci s agenturami CzechInvest a ESA BIC Prague, která se zaměřujeme na inkubaci a rozvoj technologicky progresivních startupů, které využívají vesmírné technologie nebo systémy.

3D tisk jako marketingový nástroj

Kdy:23.11. 15:00-17:00

Kde:Vědeckotechnický park UP, Šlechtitelů 21, 783 71 Olomouc

Zajímá Tě 3D svět, 3D technologie a materiály pro 3D tisk? V UPrint 3D Ti ukážou jak použít 3D tisk ve startupovém světě a ve firmách jako marketingový nástroj, jak se vytváří produkt pomocí 3D tisku nebo probíhá prototypování. Čeká Tě i prohlídka 3D tiskárny a na vlastní oči uvidí tisk v reálných podmínkách. Registrace na www.vtpup.cz/event/3d-tisk-jako-marketingovy-nastroj/

Harmonogram

8:00 - 9:00 Registrace účastníků + snídaně

9:00 - 9:15 Zahájení konference

9:15 - 10:05 René Muller (Fæncy Fries) (Kdo nic neví, ničeho se nebojí)

10:05 - 10:55 Šimon Pelikán (Ololoď +Ološlap) (Kapitánem na lodi i na kole)

10:55 - 11:45 David Spáčil (Úspěch v 60 sekundách)

11:45 - 13:10 Oběd

13:10 - 14:00 Martin Raditsch (Spinning off – Chances to Grow and Learn)

14:00 - 14:50 Alena Huberová (Jak zaujmout tvou myšlenkou)

14:50 - 15:15 Jakub Navařík (Podnikavá hlava - Recyklovaný 3D tisk)

15:15 - 15:40 Vlaďka Závrská (Podnikavá hlava - Knihář)

15:40 - 16:40 Coffee Break

16:40 - 17:30 Milan Formánek (Marketing, který Vám dává křídla)

17:30 - 18:30 Business Ples Casting

18:30 - 19:20 Libor Hoření (Dělej to, co ti dáva smysl)

19:20 - 19:30 Ukončení konference

8:00 - 9:00 Registrace účastníků + snídaně

9:00 - 9:15 Zahájení konference

9:15 - 10:05 René Muller (Fæncy Fries) (Kdo nic neví, ničeho se nebojí)

10:05 - 10:55 Šimon Pelikán (Ololoď +Ološlap) (Kapitánem na lodi i na kole)

10:55 - 11:45 David Spáčil (Úspěch v 60 sekundách)

11:45 - 13:10 Oběd

13:10 - 14:00 Martin Raditsch (Spinning off – Chances to Grow and Learn)

14:00 - 14:50 Alena Huberová (Jak zaujmout tvou myšlenkou)

14:50 - 15:15 Jakub Navařík (Podnikavá hlava - Recyklovaný 3D tisk)

15:15 - 15:40 Vlaďka Závrská (Podnikavá hlava - Knihář)

15:40 - 16:40 Coffee Break

16:40 - 17:30 Milan Formánek (Marketing, který Vám dává křídla)

17:30 - 18:30 Business Ples Casting

18:30 - 19:20 Libor Hoření (Dělej to, co ti dáva smysl)

19:20 - 19:30 Ukončení konference

Reference

Viera Dunajová-Jurčová

„UP Business Camp bol pre mňa úžasný čas, kedy som mohla nakuknúť to podnikateľského diania. Uvedomila som si, že naozaj sa dá všetko, keď sa chce. Stačí mať nápad alebo niekedy partiu skvelých kamarátov a nebáť sa neúspechu. Veď predsa každý začiatok je ťažký. Ovocie sa dostaví až postupne. Myslím si, že konferencia zaujala viacerých mladých nadšencov a ja osobne sa teším už na budúci ročník.“

Mgr. Pavel Mráz,   http://www.bforb.cz/

„UP Business Camp je v Olomouckém kraji opravdu výjimečnou událostí pro začínající i uvažující podnikatele. Je plný inspirace, kvalitních informací i následovatelných příběhů. Věřím, že dává a bude dávat všem účastníkům vždy to, pro co si přišli, a hlavně motivaci jít ve svém podnikání, nebo ve svých nápadech stále kupředu. Dobrá práce, díky za ni.“

Martin Schreiber,   www.facebook.com/PoSkole

„Letos jsem se poprvé účastnil UP Business Campu, což rozšířilo mé obzory. Načerpal jsem novou inspiraci do mých vlastních plánů. Dokonce jsem zde potkal kamarádku, do které bych nikdy neřekl, že se zajímá podnikání. Oceňuji kvalitně připravené workshopy, na kterých jsem mohl zlepšit své schopnosti, dozvědět se řadu nových, mnohdy překvapujících informací. K tomu velkou mírou často přispěla přátelská atmosféra po dobu celé konference.“

Zdeňka & Eduard,   http://best-sportcentrum.cz/

„Pro začínající mladé podnikatele skvělý start a načerpání zajímavých informací, pro ostřílené profíky rozšíření obzorů - tak vnímáme UP Business Camp my - Zdeňka & Eduard z BESTu :-) Vstoupit mezi odvážné, kreativní a sebevědomé nadšence je podle našeho názoru tím nejlepším a nejefektivnějším startem, který si člověk může přát. Na viděnou na dalším ročníku campu.“

Nikola Dašková,   https://www.afo.cz/

„Zúčastnila jsem se minulého ročníku UP Business Campu a opravdu to stálo za to! Natolik obohacující a praktické přednášky, workshopy a především networking vám může nabídnout jedině Business Camp. Opravdu skvělý zážitek!“

Registrace

Vstupné

Studenti - 490 Kč vč. DPH (Platí do 31.10.2019)

členi UP Business Clubu - 490 Kč vč. DPH (Platí do 31.10.2019)

Nájemci VTPUP - 490 Kč vč. DPH (Platí do 31.10.2019)

Veřejnost - 1090 Kč vč. DPH (Platí do 31.10.2019)

Pro účast na této akci se prosím přihlaste nebo registrujte.

PřihlásitStaňte se i VY členem UP Business Clubu. Pro více info klikněte ZDE

Partneři

Organizátor a generální partner

Mediální partneři

Partner pro e-commerce

Kontakty

Jakub Havlín

+420 734 236 488

jakub.havlin@vtpup.cz

Bc. Jitka Zmítková

+420 775 512 285

jitka.zmitkova01@upol.cz