UP Business Camp 20186. ročník konference o cestě k úspěšnému podnikání

Sobota 24. 11. 2018
Prostory Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
Tř. 17. listopadu 12
Olomouc
Mapa

Videopozvánka

Rozsahem a kvalitou výjimečná akce v Olomouci

UP Business Camp 2018 je jednodenní konference pro začínající podnikatele a firmy. Její program je rozdělen do čtyř tematických bloků: Seber odvahu a nastartuj business, Podnikej hlavou, Dokaž, co umíš ve 2 minutách, Založ spin-off, co dokáže změnit svět. Kromě samotných přednášek jsou součástí konference rovněž diskuze, workshopy a networkingová setkání.

Přednášející

Blok I - Založ spin-off, co dokáže změnit světJak změnit svět pomocí spin-off firmy?

Vyvíjíš zajímavou technologii na akademické půdě? Plánuješ zakládat hi-tech startup a nevíš, jak na to? Poradí Ti zkušení matadoři transferu technologií.

Pokud se říká, že začátky jsou vždy nejtěžší, tak v podnikání to platí dvojnásob. Ačkoli je toto přísloví velice pravdivé, není důvod ztrácet naději a právě proto je tu soutěž, která je pořádána Univerzitou Palackého. Projekt Podnikavá hlava má za cíl podpořit mladé podnikatele v rozjezdu své firmy. V tomto bloku vám také představíme vítěze soutěže Podnikavá hlava 2018 a jeho vítězný nápad. Oficiální výsledky soutěže byly zveřejněny 31. 5. 2018 na webu podnikavahlava.cz

Blok II - Cesta za hranice

Zkušení podnikatelé vám ukážou, jak prorazit za hranice České republiky. Nasajte zahraniční atmosféru a vydejte se do světa se svým originálním produktem. Proč zkusit zahraničí a jak správně nasměrovat své podnikání v zahraničí? Jaký je rozdíl mezi českým startupovým prostředím a zahraničním startupovým prostředím? I to se můžete dozvědět v tomto přednáškovém bloku.

Blok III - Tajemství podnikatelského úspěchuStojí za podnikáním nějaké tajemství?

Odhodlejte se zrealizovat své sny a probuďte v sobě podnikatelského ducha. Zjistíte, jak a kam správně nasměrovat váš nápad. O své životní příběhy se s vámi podělí tvůrci prosperujících projektů s celorepublikovým přesahem. Odhalí vám nejedno podnikatelské tajemství, které vám může dopomoci k lepším výsledkům.

Radek Hudákwww.slevomat.cz

Radek Hudák je marketing manager ve Slevomatě, kde má zodpovědnost za kampaně s milionovými měsíčními budgety. Kromě toho je letos jedním ze 14 Google Partners Certified Trainers pro Českou republiku a má bohaté zkušenosti s přednášením (Google… » Číst víceRadek Hudák je marketing manager ve Slevomatě, kde má zodpovědnost za kampaně s milionovými měsíčními budgety. Kromě toho je letos jedním ze 14 Google Partners Certified Trainers pro Českou republiku a má bohaté zkušenosti s přednášením (Google performance and branding summit, Marketing festival, Data restart...).

Paul je marketingový mág z Polska, který dělal dlouhodobé strategie značky pro velké firmy jako Orange, HBO, nebo Diners Club International. Dnes taktéž pomáhá různým startupům v jejich začátcích. Kromě toho napsal světově oceňované knihy o… » Číst vícePaul je marketingový mág z Polska, který dělal dlouhodobé strategie značky pro velké firmy jako Orange, HBO, nebo Diners Club International. Dnes taktéž pomáhá různým startupům v jejich začátcích. Kromě toho napsal světově oceňované knihy o marketingu a podělí se s námi o jeho know-how ve storytellingu a budování značky.

Jan Vlachynský je spolumajitelem populárních brněnských podniků Bar, který neexistuje, Super Panda Circus a 4pokoje, jež se staly symbolem gastronomické revoluce města pod hradem Špilberkem.
Ač jako absolvent studia psychologie nikdy předtím…
» Číst víceJan Vlachynský je spolumajitelem populárních brněnských podniků Bar, který neexistuje, Super Panda Circus a 4pokoje, jež se staly symbolem gastronomické revoluce města pod hradem Špilberkem.
Ač jako absolvent studia psychologie nikdy předtím za barovým pultem nestál (podobně jako většina zaměstnanců), dokázal za krátkou dobu vybudovat bary, které sbírají lokální i celonárodní ocenění a udávají tempo tuzemské koktejlové kultuře.

Jíří Doležal a Jan Emlerhttp://doller.cz/

Jirku Doležala a Honza Emlera baví život, osobní rozvoj a na vykání si nepotrpí. Ještě během studia na vysoké škole potřebovali zvládnout time management, osobní rozvoj a s ním spojenou motivaci. Určité možnosti byly, ale pořád jim něco chybělo,… » Číst víceJirku Doležala a Honza Emlera baví život, osobní rozvoj a na vykání si nepotrpí. Ještě během studia na vysoké škole potřebovali zvládnout time management, osobní rozvoj a s ním spojenou motivaci. Určité možnosti byly, ale pořád jim něco chybělo, nebo přebývalo. A tak začali vytvářet svůj vlastní nástroj, DOLLER. Peníze na rozjezd získali pomocí crowdfundingové kampaně, která se stala v roce 2015 5. nejúspěšnější v celé ČR. O 18 měsíců později má jejich motivační diář DOLLER již více jak 37 000 lidí. Můžete si být jistí, že o nich a jejich projektu #zijsvesny ještě určitě uslyšíme.

Jakub Dohnalhttp://www.akdps.cz/

Jakub Dohnal je vedoucí partner advokátní kanceláře DOHNAL PERTOT SLANINA. Ta byla oceněná v Právnické firmě roku 2015 a 2016. Právo studoval a učil v Olomouci, ale i v Katowicích a Berkeley v Kalifornii.
Je členem představenstva Svazu…
» Číst víceJakub Dohnal je vedoucí partner advokátní kanceláře DOHNAL PERTOT SLANINA. Ta byla oceněná v Právnické firmě roku 2015 a 2016. Právo studoval a učil v Olomouci, ale i v Katowicích a Berkeley v Kalifornii.
Je členem představenstva Svazu prodejců a opravářů motorových vozidel ČR a dalších organizací. Ve své praxi se zaměřuje na právní poradenství pro obchodní korporace, podnikatele a freelancery. Velký důraz klade na moderní přístup k advokacii.
Jako lektor je vyhledáván pro praktické pojetí seminářů, kde nezdržuje teorií, ale mluví výhradě o reálných podnikatelských situacích.

Lucy Štruncováwww.lucystruncova.com

Osmnáctiletá Lucy před sedmi lety objevila polymerovou hmotu, které se doteď nepustila. Studuje umění, učí workshopy, píše blog, tvoří kreativní návody, vyrábí autorské kolekce šperků a šíří nadšení o polymerech i díky vlastní firmě, kterou s jejím… » Číst víceOsmnáctiletá Lucy před sedmi lety objevila polymerovou hmotu, které se doteď nepustila. Studuje umění, učí workshopy, píše blog, tvoří kreativní návody, vyrábí autorské kolekce šperků a šíří nadšení o polymerech i díky vlastní firmě, kterou s jejím tátou v roce 2013 založili. LC Tools designuje a vyrábí kvalitní nástroje pro práci s polymery, které si lidé zamilovali po celém světě. V létě tohoto roku Lucy se svým týmem také zorganizovala ojedinělou akci Polymer Week, kdy se do Plzně sjelo přes sto lidí z více než 21 zemí.

Na UP Business Campu bude vyprávět o startu z garáže, až po úspěchy v zahraničí, kterých může dosáhnout každý a v jakémkoliv věku.

Jakub Tížekhttp://jamesgrant.cz/

Jakub je zakladatelem internetové společnosti FairList s.r.o. a dotační společnosti James Grant s.r.o., který dnes investuje většinu své energie do podpory začínajících podnikatelů. Jeho praktické workshopy “Podnikni to!”, ve kterých pomáhá… » Číst víceJakub je zakladatelem internetové společnosti FairList s.r.o. a dotační společnosti James Grant s.r.o., který dnes investuje většinu své energie do podpory začínajících podnikatelů. Jeho praktické workshopy “Podnikni to!”, ve kterých pomáhá účastníkům rozjet si své vlastní reálné záměry a neposadit se z toho přitom na zadek, dnes figurují na 9 českých univerzitách, několika dalších vzdělávacích institucích a mají stovky absolventů. Jakub je také spoluzakladatelem “Nadačního fondu pro vzdělávání a podnikání” a intenzivně se zabývá mentoringem i zkvalitňováním podnikatelských záměrů začínajících podnikatelů

Radek Oborný a Robin Rijnbeekhttp://flo-bro.com

Když se minulý rok Robin a Radek připravovali na cestu do jihovýchodní Asie v prvé řadě si nechtěli kupovat balenou vodu, jak kvůli ceně, tak kvůli jejím dopadu na životní prostředí. Vybavili se proto na cestu s vodním filtrem vlastní konstrukce.… » Číst víceKdyž se minulý rok Robin a Radek připravovali na cestu do jihovýchodní Asie v prvé řadě si nechtěli kupovat balenou vodu, jak kvůli ceně, tak kvůli jejím dopadu na životní prostředí. Vybavili se proto na cestu s vodním filtrem vlastní konstrukce. Během cesty se velmi osvědčil a za půl roku s ním přefiltrovali přes 1000 litrů vody, nejen sobě, ale i spolucestovatelům, kteří se ptali, kdy si ho budou moct koupit. A business nápad byl na světě. V současné době se Flo-Bro dokončuje a ve společnosti se chystají na Kickstarer kampaň. Během přednášky se podělí o zážitcích z cesty a o designu filtru od nápadu až po hledání zákazníků.

Marek vede kosmický podnikatelský inkubátor ESA BIC Prague, jenž spadá pod Agenturu CzechInvest. Jeho úkolem je hledat inovátory, kteří mají hlavu ve hvězdách a jejichž nápady by mohl dostat na Zem. Inkubátor rozvíjí progresivní startupy, které ve… » Číst víceMarek vede kosmický podnikatelský inkubátor ESA BIC Prague, jenž spadá pod Agenturu CzechInvest. Jeho úkolem je hledat inovátory, kteří mají hlavu ve hvězdách a jejichž nápady by mohl dostat na Zem. Inkubátor rozvíjí progresivní startupy, které ve svých terestriálních produktech či službách využívají vesmírné technologie nebo systémy. Mnoho zdánlivě obyčejných technologií má původ v kosmickém průmyslu. Úkolem ESA BIC je jejich počet rozšířit.

Jakub nyní pracuje v CzechInvestu na pozici vedoucího oddělení start-upů. Přímo se podílí na realizaci programů na podporu start-upů v České republice. Díky těmto programům mohou start-upy čerpat celou řadu benefitů. Od mentoringu a poradenství,… » Číst víceJakub nyní pracuje v CzechInvestu na pozici vedoucího oddělení start-upů. Přímo se podílí na realizaci programů na podporu start-upů v České republice. Díky těmto programům mohou start-upy čerpat celou řadu benefitů. Od mentoringu a poradenství, přes účast na akcích jako je CES nebo SLUSH až po pomoc s prosazením se například v Silicon Valley nebo Singapuru.

Harmonogram

8:00 - 9:00Registrace účastníků + snídaně (pro účastníky s celodenní vstupenkou)

9:00 - 9:15Zahájení konference

9:20 - 11:50Blok I. - Založ spin-off, co dokáže změnit svět

11:50 - 13:30Oběd (pro účastníky s celodenní vstupenkou)

13:30 - 16:00Blok II. - Založ spin-off, co dokáže změnit svět

16:00 - 16:20Blok III. - Podnikej hlavou

16:20 - 17:00Coffee Break

17:00 - 18:40Blok IV. - Dokaž, co umíš ve 2 minutách (startup pitch)

18:40 - 18:50Ukončení konference

8:00 - 9:00Registrace účastníků + snídaně (pro účastníky s celodenní vstupenkou)

9:00 - 9:15Zahájení konference

9:20 - 11:50Blok I. - Založ spin-off, co dokáže změnit svět

11:50 - 13:30Oběd (pro účastníky s celodenní vstupenkou)

13:30 - 16:00Blok II. - Založ spin-off, co dokáže změnit svět

16:00 - 16:20Blok III. - Podnikej hlavou

16:20 - 17:00Coffee Break

17:00 - 18:40Blok IV. - Dokaž, co umíš ve 2 minutách (startup pitch)

18:40 - 18:50Ukončení konference

Reference

Viera Dunajová-Jurčová

„UP Business Camp bol pre mňa úžasný čas, kedy som mohla nakuknúť to podnikateľského diania. Uvedomila som si, že naozaj sa dá všetko, keď sa chce. Stačí mať nápad alebo niekedy partiu skvelých kamarátov a nebáť sa neúspechu. Veď predsa každý začiatok je ťažký. Ovocie sa dostaví až postupne. Myslím si, že konferencia zaujala viacerých mladých nadšencov a ja osobne sa teším už na budúci ročník.“

Mgr. Pavel Mráz,   http://www.bforb.cz/

„UP Business Camp je v Olomouckém kraji opravdu výjimečnou událostí pro začínající i uvažující podnikatele. Je plný inspirace, kvalitních informací i následovatelných příběhů. Věřím, že dává a bude dávat všem účastníkům vždy to, pro co si přišli, a hlavně motivaci jít ve svém podnikání, nebo ve svých nápadech stále kupředu. Dobrá práce, díky za ni.“

Martin Schreiber,   www.facebook.com/PoSkole

„Letos jsem se poprvé účastnil UP Business Campu, což rozšířilo mé obzory. Načerpal jsem novou inspiraci do mých vlastních plánů. Dokonce jsem zde potkal kamarádku, do které bych nikdy neřekl, že se zajímá podnikání. Oceňuji kvalitně připravené workshopy, na kterých jsem mohl zlepšit své schopnosti, dozvědět se řadu nových, mnohdy překvapujících informací. K tomu velkou mírou často přispěla přátelská atmosféra po dobu celé konference.“

Zdeňka & Eduard,   http://best-sportcentrum.cz/

„Pro začínající mladé podnikatele skvělý start a načerpání zajímavých informací, pro ostřílené profíky rozšíření obzorů - tak vnímáme UP Business Camp my - Zdeňka & Eduard z BESTu :-) Vstoupit mezi odvážné, kreativní a sebevědomé nadšence je podle našeho názoru tím nejlepším a nejefektivnějším startem, který si člověk může přát. Na viděnou na dalším ročníku campu.“

Nikola Dašková,   https://www.afo.cz/

„Zúčastnila jsem se minulého ročníku UP Business Campu a opravdu to stálo za to! Natolik obohacující a praktické přednášky, workshopy a především networking vám může nabídnout jedině Business Camp. Opravdu skvělý zážitek!“

Registrace

Volných míst: 150 z 150

Vstupné

Early Bird - Celý den Studenti + nájemci VTPUP + Absolventi UP - 590 Kč vč. DPH (zahrnuta snídaně a oběd ve formě bufetových stolů, cena platí do 31.10.2018)

Early Bird - Celý den Veřejnost - 1090 Kč vč. DPH (zahrnuta snídaně a oběd ve formě bufetových stolů, cena platí do 31.10.2018)

Early Bird - Odpoledne Studenti + nájemci VTPUP + Absolventi UP - 390 Kč vč. DPH (cena platí do 31.10.2018)

Early Bird - Odpoledne Veřejnost - 790 Kč vč. DPH (cena platí do 31.10.2018)

Pro účast na této akci se prosím přihlaste nebo registrujte.

PřihlásitStaňte se i VY členem UP Business Clubu. Pro více info klikněte ZDE

Partneři

Organizátor a generální partner

Mediální partneři

Kontakty

Michal Kukučka

+420 732 707 837

michal.kukucka@vtpup.cz