UP Business Camp 2019Na program 8. ročníku se podívejte na www.upbusinesscamp.cz

Sobota 23.11.2019
Přírodovědecká fakulta UP
17. listopadu 12, 77146 Olomouc

Mapa

Videopozvánka

Podnikání s rovnými příležitostmi.

UP Business Camp 2019 je jednodenní konference pro začínající podnikatele, firmy a podnikavce. Celá konference se v letošním roce ponese ve znamení rovných příležitostí a právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli oslovit Centrum podpory studentů se specifickými potřebami, které na UP našim studentům poskytuje technický i odborný poradenský servis. Nasát atmosféru a inspirovat se k rozjetí vlastního businessu tak mohou přijít i osoby se sluchovým postižením, pro které budou připraveni tlumočníci znakového jazyka. Její program je rozdělen do čtyř tematických bloků: Zkušení za mikrofonem, Seber odvahu a nastartuj business, Podnikej hlavou, Dokaž, co umíš ve 2 minutách. Kromě samotných přednášek jsou součástí konference rovněž panelová diskuze a networkingová setkání. Po celý den nebude chybět ani vynikající catering.

Přednášející

Nechej se strhnout světem marketingu. Poznej jeho trendy, nástroje, odhal přání zákazníka a vykroč cestou k win-win řešení. Podívej se na to, jak vybudovat brand firmy či jak rozvíjet firemní kulturu ke spokojenosti všech zaměstnanců.

Blok II. - Seber odvahu a nastartuj businessKdy jindy začít, když ne teď?

Začni podnikat, překonej počáteční neúspěchy a posuň se díky nim dál. Inspiruj se příběhy úspěšných. Uč se od zkušených, kteří začali od píky a podívej se, kam to díky jejich odhodlání dotáhli.

Blok III. - Podnikání hlavouNápadem k reálnému businessu

Pokud se říká, že začátky jsou vždy nejtěžší, tak v podnikání to platí dvojnásob. Ačkoli je toto přísloví velice pravdivé, není důvod ztrácet naději a právě proto je tu soutěž, která je pořádána Univerzitou Palackého. Projekt Podnikavá hlava má za cíl podpořit mladé podnikatele v rozjezdu své firmy. V tomto bloku vám také představíme vítěze soutěže Podnikavá hlava 2019 a jejich vítězný nápad. Oficiální výsledky soutěže byly zveřejněny 30. 5. 2019 na webu podnikavahlava.cz

Blok IV. - Dokaž, co umíš ve 2 minutáchMáš nápad? Zapoj se!

Souboj startupů na univerzitní půdě o nejlepší pitch. Postupující finalisté budou mít možnost prezentovat svůj startup před investory a hvězdnou porotou na Business plese v Olomouci 24. 1. 2020. Využij jedinečnou příležitost, přihlas se do souboje startupů na Business Campu a kvalifikuj se na Business ples! Registraci najdeš zde: www.startupklub.cz A co je nejlepší? Jeden člověk z každého přihlášeného startupu/projektu má vstup na Camp zdarma!

Jannis Samaraswww.kofola.cz

Jannis Samaras je významný český podnikatel, který se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 založili rodinnou firmu v Krnově, kde později koupili… » Číst víceJannis Samaras je významný český podnikatel, který se narodil v Československu řeckým rodičům s obchodním duchem. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor. V roce 1990 založili rodinnou firmu v Krnově, kde později koupili od státního podniku Nealko Olomouc malou sodovkárnu a pustili se do výroby sycených nápojů. V roce 2002 firma koupila obchodní známku a originální recepturu nápoje Kofola od společnosti Ivax a obchodní název společnosti v ČR a na Slovensku se mění na Kofola a.s.
Z malé rodinné firmy se Kofola stala jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Dnes působí Kofola ČeskoSlovensko na 5 trzích Evropy, zaměstnává 2000 kofoláků a pokračuje nejen v oživování a rozvoji tradičních a lokálních značek, ale i v dalším rozšiřování portfolia.

Volného času Jannisovi moc nezbývá, a tak si ho rezervuje především pro rodinu, manželku a své čtyři děti. A jeho osobní motto? "Když ji miluješ, není co řešit."

Barbora Malaníkováwww.miomove.com

CEO a Co-Founder společnosti miomove, zabývající se vývojem Chytré stélky pro analýzu došlapu, která vám pomůže lépe běhat a chodit, zlepšuje držení těla a posilování správných svalů chodidla a následně zpevnění celého opěrně-pohybového systému.… » Číst víceCEO a Co-Founder společnosti miomove, zabývající se vývojem Chytré stélky pro analýzu došlapu, která vám pomůže lépe běhat a chodit, zlepšuje držení těla a posilování správných svalů chodidla a následně zpevnění celého opěrně-pohybového systému. Upozorňujeme na důležitost chodidla a jeho souvislost s celkovým zdravotním stavem a chceme řešit problém nesprávných pohybových návyků celosvětové populace, které úzce souvisí se správnou technikou došlapu. První prototypy miomove byly úspěšně představeny na světových technologických veletrzích v San Franciscu a New Yorku a nyní se celý tým zaměřuje na dokončení finálního vývoje a nastavení seriové výroby tak, aby se chytrá stélka miomove dostala v následujících měsících na trh.

Michal Šrajerwww.stestivpraci.cz

Michal před desíti lety se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se stalo českým leaderem ve vývoji aplikací pro chytré telefony. Už tam si dal roli "Chief Happiness Officer" a úkol hledat, jak dosáhnout toho, aby lidi práce naplňovala.… » Číst víceMichal před desíti lety se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se stalo českým leaderem ve vývoji aplikací pro chytré telefony. Už tam si dal roli "Chief Happiness Officer" a úkol hledat, jak dosáhnout toho, aby lidi práce naplňovala. Před čtyřmi lety se akvizicí stal Inmite součástí globální bezpečnostní firmy Avast, role a poslání hledat štěstí v práci však Michalovi zůstaly. Po roční rodinné cestě kolem světa, na které navštívil i řadu “lidských firem”, se vrátil zpět do ČR s vizí, pomoci co nejvíce lidem k tomu, aby měli možnost čas v práci trávit plnohodnotně a smysluplně. Aby pomohl takový nadhled získat co nejvíce lidem, i budoucím generacím, pomohl nastartovat projekt Stestivpraci.cz, spoluorganizuje mezinárodní konferenci Happiness@Work, zapojil se do Brain&Breakfast a pomáhá firmám směřovat ke štěstí v práci.

Jan Klusoňwww.proudly.cz

Honza Klusoň stál u zrodu Proudly v roce 2015 a z pozice CEO ho vede celé 4 roky. Nic se na tom nezměnilo ani letos, kdy se Proudly podařilo úspěšně spojit s Welcome to the Jungle – francouzskou jedničkou na trhu. Honza vystudoval Multimédia na VŠE… » Číst víceHonza Klusoň stál u zrodu Proudly v roce 2015 a z pozice CEO ho vede celé 4 roky. Nic se na tom nezměnilo ani letos, kdy se Proudly podařilo úspěšně spojit s Welcome to the Jungle – francouzskou jedničkou na trhu. Honza vystudoval Multimédia na VŠE v Praze a Marketing na UTB ve Zlíně. Neunikne mu nic z oblasti o Employer Brandingu, o kterém přednáší a školí už několik let. Z profesionálního basketu si do podnikání přinesl smysl pro fair play a týmovou hru. Tým Proudly se pod jeho vedením rozrostl z pár nadšených jedinců na několik desítek spolupracovníků.

Eva Dlabalováwww.longstoryshort.cz

Eva Dlabalová, majitelka Long Story Short Hostel & Café, je rodačka z Olomouce. Vždy bývala velkým snílkem a excelovala v tvořivých činnostech s neomezenou touhou učit se novým dovednostem. Mezi ně patří třeba umění gastronomie, restaurant… » Číst víceEva Dlabalová, majitelka Long Story Short Hostel & Café, je rodačka z Olomouce. Vždy bývala velkým snílkem a excelovala v tvořivých činnostech s neomezenou touhou učit se novým dovednostem. Mezi ně patří třeba umění gastronomie, restaurant management, marketing a prodej, portrétová fotografie ale i filmové maskérství. Konceptem Long Story Short je propojovat turisty s místními, zprostředkovávat jim hezké chvíle pomocí různých eventů a aktivit a snažit se lidi naučit sdílet jak ty chvíle, tak i třeba místo u stolu a podpořit tak navazovaní kontaktu s ostatními. Projekt pochválil i samotný ředitel NPÚ František Chupík a Amazing places jmenovali projekt vítězem v ketegorii Design a Architektura za rok 2018. Britský deník The Guardian ho letos zařadil mezi deset nejlepších nových hostelů světa a jeho podobu ocenil i prestižní magazín Wallpaper. Fandí i známé celebrity jako Lukáš Hejlík, který místo zařadil na svou gastromapu 365.

Michal Gabčowww.greptun.com

GREPTUN, start-up in the progress! Ak ste niekedy počuli o organizáciách ako NASA alebo ESA tak to sú naši budúci partneri v podnikaní. Momentálne sa naša pozornosť zameriava na popularizáciu vesmíru v science centrách ale v budúcnosti sa chceme… » Číst víceGREPTUN, start-up in the progress! Ak ste niekedy počuli o organizáciách ako NASA alebo ESA tak to sú naši budúci partneri v podnikaní. Momentálne sa naša pozornosť zameriava na popularizáciu vesmíru v science centrách ale v budúcnosti sa chceme zameriavať na space byznys. Snažíme sa preraziť ako firma, ktorá bude plniť granty ESA a ako firma, ktorú si Elon Musk vyberie aby mu zmapovala Mars a vybrala správne miesto na začiatok kolonizácie. Sme proste dvaja šialení fyzici, ktorí si hlavne vďaka hackatonu a podnikavej hlave plnia svoj uletený sen. Takže neváhajte riskovať.

Ondřej Staněkwww.stanekconsulting.cz

Konzultant sebeprezentace, komunikace a veřejného vystupování. Pomáhá firmám prezentovat své produkty a služby pomocí designových prezentací, školí ve velkých korporátech i menších společnostech. Spolupracuje s CzechInvestem, Laboratoří Nadace… » Číst víceKonzultant sebeprezentace, komunikace a veřejného vystupování. Pomáhá firmám prezentovat své produkty a služby pomocí designových prezentací, školí ve velkých korporátech i menších společnostech. Spolupracuje s CzechInvestem, Laboratoří Nadace Vodafone, je působí jako mentor v síti ImpactHub. Přednáší a vyučuje na vysokých školách. Zasedá v odborných porotách hodnotících nové a inovativní projekty. Na UP Business Campu povede workshop pouze pro účastníky Castingu na Business ples.

Networking party

S ostatními účastníky

Hledáš někoho, kdo by s tebou rozjel nový projekt? Nebo někoho s kým bys mohl sdílet svou zkušenost? Propoj se se stejně smýšlejícími lidmi, kteří se možná snaží dostat přes podobné překážky jako ty.

S partnery konference

Rád bys slyšel názor odborníků na tvůj projekt nebo si rovnou domluvil konzultaci? Na konferenci máš jedinečnou příležitost navázat kontakt s našimi partnery.S řečníky

Chtěl by ses nechat inspirovat zkušenými lidmi z businessu a zjistit, jak si na začátku počínali oni? Nebo si s nimi jen tak popovídat? Využij potenciál této networkingové události.

Pomocí smart aplikace

Propoj se se všemi díky networkingové aplikaci Myia, navaž ty správné kontakty, pokládej dotazy aniž bys musel zvednout ruku nebo hlasuj o nejlepší přednášce.

Harmonogram

8:00 - 9:00Registrace účastníků + snídaně

9:00 - 9:15Zahájení konference

9:15 - 9:55Michal Šrajer - Úspěšné firmy stojí na lidech (Stestivpraci.cz)

9:55 - 10:20Michal Gabčo - Nápad vzniká v hlavě (GREPTUN)

10:20 - 10:40Pauza pro networking

10:40 - 11:20Eva Dlabalová - DREAM BIG, start small. But START (Long Story Short)

11:20 - 12:45Oběd

12:45 - 13:35Business Ples Casting

13:35 - 14:15Barbora Malaníková - Smart insole for active life (Miomove)

14:15 - 14:55Jannis Samaras - Když ji miluješ, není co řešit (Kofola)

14:55 - 15:15Coffee break

15:15 - 15:55Panelová diskuze

15:55 - 16:35Jan Klusoň - Employer Branding Revolution (Proudly)

16:35 - 17:00Ukončení konference

8:00 - 9:00Registrace účastníků + snídaně

9:00 - 9:15Zahájení konference

9:15 - 9:55Michal Šrajer - Úspěšné firmy stojí na lidech (Stestivpraci.cz)

9:55 - 10:20Michal Gabčo - Nápad vzniká v hlavě (GREPTUN)

10:20 - 10:40Pauza pro networking

10:40 - 11:20Eva Dlabalová - DREAM BIG, start small. But START (Long Story Short)

11:20 - 12:45Oběd

12:45 - 13:35Business Ples Casting

13:35 - 14:15Barbora Malaníková - Smart insole for active life (Miomove)

14:15 - 14:55Jannis Samaras - Když ji miluješ, není co řešit (Kofola)

14:55 - 15:15Coffee break

15:15 - 15:55Panelová diskuze

15:55 - 16:35Jan Klusoň - Employer Branding Revolution (Proudly)

16:35 - 17:00Ukončení konference

Reference

Viera Dunajová-Jurčová

„UP Business Camp bol pre mňa úžasný čas, kedy som mohla nakuknúť to podnikateľského diania. Uvedomila som si, že naozaj sa dá všetko, keď sa chce. Stačí mať nápad alebo niekedy partiu skvelých kamarátov a nebáť sa neúspechu. Veď predsa každý začiatok je ťažký. Ovocie sa dostaví až postupne. Myslím si, že konferencia zaujala viacerých mladých nadšencov a ja osobne sa teším už na budúci ročník.“

Mgr. Pavel Mráz,   www.bforb.cz

„UP Business Camp je v Olomouckém kraji opravdu výjimečnou událostí pro začínající i uvažující podnikatele. Je plný inspirace, kvalitních informací i následovatelných příběhů. Věřím, že dává a bude dávat všem účastníkům vždy to, pro co si přišli, a hlavně motivaci jít ve svém podnikání, nebo ve svých nápadech stále kupředu. Dobrá práce, díky za ni.“

Martin Schreiber,   www.facebook.com/PoSkole

„Letos jsem se poprvé účastnil UP Business Campu, což rozšířilo mé obzory. Načerpal jsem novou inspiraci do mých vlastních plánů. Dokonce jsem zde potkal kamarádku, do které bych nikdy neřekl, že se zajímá podnikání. Oceňuji kvalitně připravené workshopy, na kterých jsem mohl zlepšit své schopnosti, dozvědět se řadu nových, mnohdy překvapujících informací. K tomu velkou mírou často přispěla přátelská atmosféra po dobu celé konference.“

Zdeňka & Eduard,   www.best-sportcentrum.cz

„Pro začínající mladé podnikatele skvělý start a načerpání zajímavých informací, pro ostřílené profíky rozšíření obzorů - tak vnímáme UP Business Camp my - Zdeňka & Eduard z BESTu :-) Vstoupit mezi odvážné, kreativní a sebevědomé nadšence je podle našeho názoru tím nejlepším a nejefektivnějším startem, který si člověk může přát. Na viděnou na dalším ročníku campu.“

Ing. Marie Dohnalová,   www.mvso.cz

„UP Business Camp je zárukou mnoha inspirativních osobností na jednom místě. V minulých ročnících přednášející sdíleli nejen své úspěchy, ale nebáli mluvit ani o problémech a nezdarech, se kterými se potýkali. Velmi otevřeně se podělili o svoje zkušenosti s řešením často netradičních situací a současně ukázali, že se vyplácí "neházet flintu do žita" i přes počáteční nezdary. Akci mohu určitě doporučit, a to nejen začínajícím podnikatelům. Vždy je to den plný sdílení zkušeností, který provází příjemná atmosféra.“

Registrace

Tato akce již proběhla. Registrace jsou uzavřeny.

Účast potvrdili

Alena Komolá
Tereza Štěpková
Jan Pospíšil
Pavlína Machačová
Petr Kubečka
Filip Auinger
Michaela Tkáčová
Jakub Havlín
Jitka Zmítková
Roman Jurečka
Zobraz všechny účastníky (161)Staňte se i VY členem UP Business Clubu. Pro více info klikněte ZDE

Partneři

Organizátor a generální partner

Mediální partneři

Partner pro e-commerce

Kontakty

Jakub Havlín

+420 734 236 488

jakub.havlin@vtpup.cz

Bc. Jitka Zmítková

+420 775 512 285

jitka.zmitkova@upol.cz